Profesionálni fotografi predstavia svojej diela v Auparku Žilina

20.6.2012 

07-kulisev-filip.jpg

Jedenástu spoločnú výstavu členov Asociácie profesionálnych fotografov Slovenskej republiky otvoríme20.6. 2012 v Auparku Žilina, v galérii na treťom poschodí. Vystavovať bude celkovo desať profesionálnych fotografov.

„Návštevníci sa môžu tešiť na prírodné scenérie a letecké zábery od Filipa Kuliseva, krajinky Martina Vrabka, svadobné portréty Mareka Lukacka, zábery zvierat, ako ich zachytil Tomáš Hulík, či prírodné motívy odGabriela Liptáka. Reklamnú fotografiu zastupujú Vladimír Škuta a Jano Štovka. Výtvarnú fotografiu predstaví Aňa Struhárová a Katarína Jesná a portréty Lolla Fukari“, povedala tajomníčka APSFR Adriana Čanigová.

Podľa viceprezidenta asociácie Filipa Kuliseva pre troch členov, Katarínu Jesnú, Jána Štovku a Vladimíra Škutu to bude premiéra na spoločnej výstave. „Cieľom spoločnej výstavy je nielen predstaviť verejnosti diela mladých a talentovaných fotografov, ale aj ukázať, že slovenské fotografické umenie je dostatočne kreatívne a dokáže udržať krok so svetom. Napokon na výstave bude viacero diel, ktoré získali v nedávnej minulosti prestížne medzinárodné ocenenia“, konštatoval Filip Kulisev.

Podrobnejšie informácie sú k dispozícii na internetovej stránke www.apsfr.com.


APFSR je občianske združenie, založené 25.júna 2007 a združujúce profesionálnych a aktívnych fotografov. Je riadnym členom Európskej federácie profesionálnych fotografov - FEP, s ktorou úzko spolupracuje pri prezentácií slovenskej fotografie na európskej úrovni a pri otváraní možnosti získať prestížny európsky certifikáty QEP a Master QEP. APFSR je profesijným združením osobností, pre ktoré je fotografické umenie poslaním a ktoré šíria dobré meno slovenskej fotografie doma a vo svete.