SMILEPARK na Deň detí!

1.6.2017 

ScreenHunter_1241 May. 16 13.54.jpg

 

Úsmev nestojí nič a prináša mnoho. Obohacuje toho, kto ho prijíma bez toho, že by ochudobňoval toho, kto ho dáva. Trvá chvíľku, ale spomienka naň môže byť večná. Nikto nie je taký bohatý, aby sa bez neho obišiel - a nikto nie je taký chudobný, aby si ho nemohol dovoliť.“ – Jan Werich

AUPARK SMILEPARK,

ŠÍRME ÚSMEV A POMÁHAJME

                 

Deň detí v Auparku Žilina už tradične prináša pestrý program pre deti a rodiny. Tento rok sme sa ho rozhodli poňať trochu inak a  urobiť spoločne  niečo pre tých, ktorí nemali v živote šťastie na svojej strane. Prinášame koncept „Prázdneho obchodu“, charitatívneho darcovstva, ktorý nepredáva, ale pomáha a poteší tých, ktorí dávajú i tých, ktorí prijímajú. Tak spoločne premeníme Aupark na SMILEPARK.

Myšlienka Prázdneho obchodu (A Loja Vazia) vznikla v Brazílii a jej tvorcami sú nákupné centrá VillaLobos a BR Malls v spolupráci s agentúrou Loducca. Z Brazílie sa Prázdny obchod rozšíril do celého sveta.  Pripojili sa k nemu mnohé nákupné centrá, ktoré chcú popri uspokojovaní potrieb svojich zákazníkov rozvíjať aj spoločenskú zodpovednosť.

Aj v Auparku Žilina budú môcť  už čoskoro prispieť návštevníci svojim nepotrebným, ale zachovalým šatstvom, knihami či športovými potrebami do Prázdneho obchodu. Bude otvorený od 1. do 4. júna v centrálnej zóne od 10,00 do 19,00. Všetky darované veci predavačky naaranžujú po vzore módneho butiku. Vždy v noci sa obchod vyprázdni a jeho poličky sa opäť zaplnia počas nasledujúceho dňa.  

Vyzbierané veci poputujú medzi viacero neziskových organizácií v okolí Žiliny, ktoré pomáhajú tam, kde to najviac treba (ich zoznam zverejníme čoskoro).

Úsmevy a dobrú náladu počas víkendu (3.-4. júna) vyčarí aj obľúbená cukrová vata, tvorivé dielne a facepainting. Krstnou mamou celého projetku je Danka Barteková.