Čo hľadáte
Ak ste nenašli čo hľadáte kontaktujte nás

Srdce pomoci

Obchodné centrum AUPARK Žilina v spolupráci s kaviarňou Starbucks organizuje zbierku plastových vrchnákov pre malého 7-ročného Maťka z obce Peklina (okr. Žilina). Maťko trpí detskou mozgovou obrnou a ďalšími pridruženými ochoreniami. Za sumu z vyzbieraných vrchnáčikov Maťkova mamina hradí jednu z mnohých procedúr, napr. canisterapiu. Po roku liečby Maťko začal hovoriť prvé slová, vie sa rukami udržať na štyroch a robí pokroky v ostatnej pohybovej aktivite. Touto zbierkou chceme pomôcť  Maťkovi a jeho rodine k lepšiemu životu.

Prečo plastové vrchnáky? Možno ste nevedeli, že vrchnáky z PET fliaš sú vyrábané z kvalitného tvrdého plastu, takže ide o drahšiu surovinu ako bežná plastová fľaša. Preto je dobré ich recyklovať a to nielen z ekonomického, ale aj ekologického hľadiska. Je skvelé, že sa v posledných rokoch tak rozmohlo zbieranie plastových vrchnákov, takže nekončia na skládke a v spaľovni, ale reálne aj pomáhajú.

Aké vrchnáky môžete priniesť ?

  • z PET fliaš (minerálne vody, sladené nápoje atď.)
  • z tetrapakov (mlieko, džúsy atď.)
  • plastových fliaš z kuchynského oleja, octu
  • z instantných káv, horčice, kečupov, sprejovej šľahačky, vitamínov
  • z drogérie (šampóny,spreje, aviváže, pracie gély,...)
  • puzdra z KINDER vajíčok

S týmto označením: 

Vrchnáky môžete priniesť počas otváracích hodín obchodného centra do kovovej nádoby v tvare srdca v priestore kaviarne Starbucks na prízemí OC AUPARK Žilina.

Maťko (7 r.) z Pekliny, pre ktorého sa aktuálne zbieraju vrchnáky aj u nás v Aupark Žilina.

Ak viete aj Vy o rodine, ktorej by sme touto formou pomoci dokázali prispieť k lepšiemu životu, kontaktujte nás na: Katarina.Brncalova@amrest.eu