Čo hľadáte
Ak ste nenašli čo hľadáte kontaktujte nás
SPÄŤ NA ZOZNAM NOVINIEK

Za úspechom stojí vášeň pre prácu


katarina_patvarosova

Už pätnásť rokov šéfujete mesačníku Eva, najčítanejšiemu módnemu a lifestylovému časopisu na Slovensku. Ako ste sa dostali na jeho čelo? Kedysi ste boli úspešnou modelkou, bola to priama cesta?

Modelingu som sa venovala od trinástich rokov až pokoniec štúdia na vysokej škole a popri tom som autorsky prispievala do rôznych časopisov. V roku 1989 som postavila koncept prvého slovenského módneho butiku Look, ktorý predával modely slovenských módnych návrhárov ako Lea Fekete, Lujza Flešar-Kafka, Barbora Králiková a neskôrsom začala pracovať pre časopis Eva ako redaktorka módy. Podarilo sa mi obkolesiť veľmi talentovanými fotografmi, návrhármi a vizážistami, ktorí v tom čase boli na úplnom začiatku svojej hviezdnej kariéry. S Ankou KovačičovouMartinom Machajom, Ivonkou Oreškovou, Ferkom Mikloškom, Hankou Převrátilovou, Martinom Horňanským či Adrianou Bartošovou sme vtedy nafotili množstvo prekrásnych módnych story. No a potom som dostala príležitosť po boku pani Gitky Pechovej, dlhoročnej šéfredaktorky Evy, vytvoriť novú tvár časopisu, ktorého vedenie som od nej neskôr prevzala.


Eva je etablovaný časopis, udáva módne trendy. Kde hľadáte inšpirácie?

Nehľadáme, ale nachádzame. Všade okolo seba. Motivujeme dievčatá a ženy, aby vnímali pekné, ale aj hodnotné veciokolo seba, aby sa o seba starali, nebáli sa urobiť si poriadok vo vlastnom živote a vzťahoch, aby si vážili samy seba... Nepíšeme len o nových lakoch na nechty, ale dávame im čosi viac a vidím v tom veľký zmysel.


Mladé dievčatá chcú však často vyzerať ako modelky. Čo k tomu potrebujú a je to vôbec možné?

Myslíte? Ja mám skôr pocit, že chcú vyzerať prvoplánovo veľmi sexi a provokatívne.Modelky pôsobia v civilnom živote veľmi nenápadne, takmer sa nelíčia, obliekajú sa úplne jednoducho a minimalisticky, žiadne zväčšované prsia ani pery. Dnešné mladé dievčatá majú naopak potrebu dráždiť a provokovať. Výrazným mejkapom, mikro minisukňami, zväčšenými perami. Ale neodsudzujem to, len konštatujem.


Evu každý mesiac vytvárate s tímom módnych redaktoriek. Čo všetko robia? Stačí im sledovať trendy a vybrať tie najštýlovejšie kúsky?

Moje módne redaktorky majú výborný vkus a skvelý prehľad. Sledovanie módnych trendov je pre ne, samozrejme, nevyhnutnosťou. Sú však aj skúsené publicistky, orientujú sa v histórii a majú trpezlivosť a dobrú kondičku, pretože dennodenne musia prevláčať veľké a ťažké tašky plné oblečenia, topánok a doplnkov.


Celý rozhovor si môžete prečítať v aktuálnom čísle magazínu Wau!